מידע אודות מיטות היפוך 2

מיטת היפוך למי זה מתאים

אנשים רבים מחפשים שולחן היפוך (inversion table) כדי להקל על כאבי הגב שלהם. בסרטון הבא תלמדו בדיוק כיצד הוא פועל וכיצד הוא יוכל לסייע לכם מהר יותר מטיפולי גב אחרים.


אולם יש עוד תועלות רבות נוספות ששיטת הריפוי בהיפוך (inversion therapy) מציעה למשתמשים בה. להלן כמה מהם, שנזכרים בסרטון:

מיטות היפוךהתועלות משימוש בשולחן היפוך:

 • שיפור זרימת הדם.
 • הפחתת דחק.
 • הגברת הגמישות.
 • שיפור הערנות
 • סיוע ליישור עמוד השדרה אחרי התעמלות.
 • הקלה אפשרית של כאבי גב.

לסיכום

 • במהלך חיינו, כוח הכובד מכווץ את הנוזלים והחוליות שבעמוד השדרה שלנו. כצואה עלולה להיות צניחת דיסק בין-חולייתי, המכונה גם פריצת דיסק. היא עלולה לגרום לכאב גב כרוני במקרה שמופעל לחץ די חזק על העצב הסמוך. לכן, הריפוי בהיפוך יכול לסייע לעמוד השדרה בכך שהוא מגדיר את הרווח בין הדיסקים ולעתים קרובות מקל על הכאב המתלווה לתופעה.
 • לד”ר ג’ון קולינס מהמרפאה הכירופרקטית בספרינגברוק יש שולחן היפוך במשרדו, והוא גם המליץ לרבים מחוליו להשתמש במכשירים האלה בבית. לדבריו, “כדי לרפא או להפחית גורמי דחק ביו-מכניים מזיקים וכרוניים רבים הנובעים מאורח החיים המודרני”.
 • ניתן השתמש בגרסה אחרת של המכשיר, שנקראת “כיסא היפוך” (inversion chair). במקרה כזה, במקום להשתרע לכל האורך, נשארים במצב ישיבה בשעת ההיפוך. הכיסא נרכן רק ב 70 אחוזים, לא ב-100 אחוזים, ולכן מפעיל פחות לחץ על הברכיים, נותן יותר תמיכה לגב ומונע את התעקמותו.
 • אנשים רבים הסובלים מכאבים בגב בתחתון דיווחו על הקלה ניכרת בכאב אפילו אחרי כמה דקות של שהייה במצב מהופך. אך הטיפול המומלץ תלוי במצבו המיוחד של המטופל ובסיבות לפגיעה.

שיפור בבריאות הגב

הפחתת הדחיסה מסייעת לסיכת המפרקים בכך שהיא משנה את הכוחות הלוחצים והשואבים בתוך המפרק. בכך היא מסייעת לגרות את הפרשת הנוזל הסינוביאלי  המזין את הסחוסים ומגביר את יכולת בלימת הזעזועים.

הפעלה והעמסה עדינה של הרצועות עשויה להגביר את תכולת הקולגן ברקמה, ובכך לחזק את הרצועה. רצועות ושרירים חזקים הם תנאי הכרחי לתמיכה במפרק, ומסייע להגנה מפני פציעות. גם צבא ארה”ב השתמש ב”מגפי התהפכות” של טיטר (Teeter EZ-Up Gravity Boots) כדי להקל על פציעות בגלל עייפות ממפרקים. ממש כשם שחייבים לצחצח שיניים כל יום כדי לשמור על בריאות השן, חייבים לבצע פעילות שגרתית כדי לשמור על בריאות עמוד השדרה. כיסא היפוך הוא אביזר זול, טבעי, וקל לשימוש. יעילותו הוכחה במחקרים מדעיים, ומיליוני אנשים כמוך ממליצים עליו בכל העולם.

כאבי גב

הגברת הגמישות

שרירים תפוסים ומפרקים נוקשים עולים לגרום לבעיות בשיווי המשקל, וכתוצאה מכך לתנועות גוף לא מתאימות ולהגברת הסיכון לפציעה. התעמלות בכיסא היפוך של טיטר (Teeter) מביאה למתיחת שרירים טבעית המאריכה מעדינות את השרירים ומשחררת כיווצים במפרקים, משפרת את תפקוד השרירים, ומגבירה את הניידות והגמישות.

במשך יום רגיל, המפרקים בכלל והדיסקים בפרט מאבדים נוזלים, והתוצאה היא הפסד גובה זמני של 1.25 עד 1.87 סנטימטרים! אחרי שהעצמות מתקרבות זו לזו, מרחב התנועה שלהן קטן. התברר שההתהפכות מגדילה את המרחק בין החוליות, כי היא מפחיתה את הלחץ על הדיסקים, ומסייעת להם לספוג מחדש נוזלים, ובכך לחדש את הגמישות ואת יכולת ספיגת הזעזועים שלהם

יציבה גרועה משפיעה לרעה על השרירים. למשל, כשהכתפיים שמוטות,  שרירי החזה מתקצרים, ושרירי הגב מתארכים. ברגע מסוים, העמידה הנכונה מעוררת תחושה מוזרה. ההיפוך מסייע לנו ליישר את עמוד השדרה ולמתוח את השרירים שהתקצרו. משתמשים רבים בכיסא ההיפוך ציינו שאחרי תרגול התהפכות קצר הם התחילו “לתפוס גובה” ולעמוד זקופים יותר. לכן, שימוש רציף בכיסא ההיפוך של טיטר עשוי לשפר את היציבה שלכם לצמיתות.

סוף לכאבי הגבהקלה בכאבי הגב

השימוש בכיסא איננו פעולה פולשנית כמו ניתוח, מתיחה מכנית וכדומה. זהו טיפול עדין וסביל הממוקד בסיבת הכאב, ומקל על כל המפרקים הנושאים במשקל הגוף. זאת שיטת מתיחה הדרגתית המשחררת התכווצות של כל מפרק באמצעות המשקל המכווץ אותו בשעת עמידה ישרה. במלים אחרות, התוצאה של שחרור כיווצים במהופך הוא מתיחה מושלמת המשפרת את בריאות עמוד השדרה ומחסלת כאבי גב בדרכים הבאות:

1. חידוש הלחלוחית בדיסקים.

2. הפחתת הלחץ על העצבים.

3. יישור עמוד השדרה.

4. הרפיית שרירים מתוחים.

והעיקר-שחרור הכיווצים על המכשיר מעניק הרגשה נפלאה, ודורש רק כמה דקות מזמנכם!

לרכישת מיטת היפוך מהמתקדמות בישראל במחיר חסר תקדים ישירות מהיבואן לחצו כאן

2 Comments

 1. האם אתם מוכרים מיטות היפוך

  ירון ארבל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

0